Amerika Dil Okulları
Amerika Dil Okulları

Amerika dil okulları, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en çok tercih edilen eğitim programlarından biridir. Amerika dil okulu fiyatları ve eğitim şartları için danışmanlık firmamızı ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Programa katılarak İngilizcenizi geliştirebilir ve ABD’de sosyalleşerek kendinize yeni kapılar açabilirsiniz.

Dil Okulları

Yurt dışına, lise, üniversite ve mastır eğitimi almak için gitmek isteyebilirsiniz. Ancak sadece eğitim için değil dil öğrenmek, yurt dışında yaşama deneyimi kazanmak için de dil okulları size yardımcı olabilir. Yurt dışında bizzat öğreneceğiniz dile maruz kalmak, hem telaffuz hem de kendinizi ifade etme şekli açısından gelişmenize yardım eder.

Dil Okullarının Yurt Dışı Eğitime Katkısı

Amerika’da dil okulları size dil öğrenme konusunda hangi avantajları sunar?

 • Dil öğrenirken dilin kendi ülkesinde olmak en doğru telaffuzu yapmanız açısından size katkı sağlar.
 • Konuşmaya çalışırken diliniz çok daha hızlı gelişir.
 • Daha hızlı bir şekilde İngilizce düşünmeye alışırsınız.
 • İlk etapta zorlansanız bile İngilizceyi çok hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz.

Kendi ülkenizde çok uzun yıllar eğitim alıp da öğrenemediğiniz birçok şeyi, Amerika’da öğrenebilirsiniz. Çünkü Türkiye’de aldığınız yabancı dil eğitimi sonrasında yine dönüp çevrenizdekilerle Türkçe konuşacaksınız. Ancak yabancı ülkede alacağınız eğitim neticesinde çevrenizde Türkçe konuşacak kimse olmayacak. Türk arkadaşlarınız olsa bile alışveriş yaparken, otobüs kullanırken insanlarla diyalog kurmanız gerecek. Bu durumda da konuşmanız gereken dil, İngilizce olacak. Amerika’da İngilizce öğrendiğinizde buranın aksanını en doğru şekilde ve yerinde duyma şansı yakalamış olacaksınız.

Dil Okulu Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Amerika’da yaşayacaksam ve dile maruz kalacaksam neden ayrıca dil okuluna gitmeliyim? Üstünkörü ve öylesine dil öğrenmeye çalışmak sizi biraz yıpratabilir. Ancak son tekniklerle çeviri yöntemlerini de kullanarak usta dil eğitmenleri aracılığıyla dil okullarından eğitim alabilirsiniz. Dil okulu seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

 • Bütçenize uygunluk
 • Yaşadığınız yere yakınlık
 • Eğitmenlerin sizinle doğru diyalog kurup kurmadığıdır.

Bütün bunlara dikkat ederek gideceğiniz Amerikan dil okulu, yaşadığınız yerde iletişim açısından size büyük kolaylık sağlar.

Amerika Dil Okulu Başvurusu

Amerika, dünyada en çok dil okuluna sahip ülkelerden biridir. Amerika’nın 50 eyaletinde de bir çok dil okulu bulunmaktadır. Amerika’da aynı zamanda bazı üniversitelerin kampüslerinde de dil eğitimi alma imkanınız bulunmaktadır. Amerika dil okulu başvurunuzu Akademiad ile yaparak dil eğitimi alabileceğiniz kurumların güncel fırsatlarından ve indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Akademiad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı dil okulu başvurularında tüm süreci kapsayan ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Akademiad deneyimli yurt dışı eğitim danışmanları, gitmek istediğiniz eyalete, şehre, dil okulu programı ve bütçenize göre size en uygun dil okullarını belirlemektedir. Belirlenen dil okulları arasından size en uygun olan dil okulu seçilerek kayıt işlemleriniz başlatılır.

Başvuru Süreci

 1. Yurt dışı eğitim danışmanlarımız seçtiğiniz dil okuluna başvuru ücreti ile birlikte başvuru belgenizi yollar.
 2. Amerika dil okulundan ön kayıt belgesi alınır.
 3. Konaklama rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu yapılır.
 4. Vize için gerekli diğer belgeler öğrenci ile iş birliği içinde bir araya getirilir.
 5. Vize için toplanan belgeler ile vize işlemleriniz başlatılır.

Tüm süreç Akademiad yurt dışı eğitim danışmanları tarafından sizinle iş birliği içinde yürütülmektedir.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika’da dil eğitimi alabilmek için Amerika öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Amerika’da eğitim alacak kişilerin alacağı öğrenci vizesi, F-1 öğrenci vizesidir. Başvuru yapacak öğrencilerin öncelikle başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Başvuruları sırasında öğrencilere ID numarası verilmektedir ve öğrencilerin bu ID numarasını saklamaları gerekir. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, tamamlanmış belgeleriyle birlikte İstanbul’da ya da Ankara’da bulunan Amerikan Konsolosluklarından birine başvuruda bulunabilirler.

Amerika öğrenci vizesi randevunuzu alabilmeniz için ilgili dil okulundan I-20 formu olarak adlandırılan belgeyi almış olmanız gerekmektedir. Amerika, kurduğu öğrenci takip programıyla (SEVIS) vize işlemlerinin olabildiğince şeffaf olmasını sağlamıştır. Öğrencilerin Amerika dil okullarından aldıkları I-20 belgesinin üzerinde, öğrenciye ait özel bir SEVIS numarası bulunmaktadır. SEVIS numarası öğrencinin kişisel bilgileri, Amerika’da eğitim alacağı dil eğitim kurumu, eğitim alacağı dil programının türü ve dil kursu süresi gibi bilgileri içermektedir. Öğrenci bu şekilde SEVIS sistemine kaydolmuş olur ve vize başvurusunda bulunabilir. Amerika öğrenci vizesi başvurularında mülakat yapılmaktadır. Yapılan mülakatın sonunda öğrencilerin vize sonucu belli olmaktadır. Amerika’da eğitim alacak öğrenciler, Amerika öğrenci vizesine I-20 belgelerinde belirtilen kayıt tarihinden en erken 120 gün öncesinden başvuru yapabilirler.

Dil eğitiminiz bittikten sonra tekrar dil okulu, sertifika, lisans veya yüksek lisans eğitimine katılmak ve Amerika’da eğitiminize devam etmek isterseniz, Türkiye’ye geri dönmeden Amerika vizenizi uzatma imkanınız bulunmaktadır.

Amerika öğrenci vizesi haricinde Amerika B1 ya da B2 ziyaretçi vizesi olan öğrenciler de Amerika’da maksimum 12 hafta ve haftada 16 saatin altında olacak şekilde part time dil eğitimi programlarına katılabilirler.

Öğrenci Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği bulunan, yırtılmış veya deforme sayfası olmayan)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-devlet),
 • Şahsi Vize Talep Dilekçesi,
 • DS 160 Formu (Online doldurulması gerekir),
 • I-20 Formu (Dil okulundan alınır),
 • SEVIS I-901 ödeme dekontu,
 • Transkript ve diplomalar,
 • Varsa TOEFL, SAT, GRE, GMAT gibi dil yeterlilik puanlarını gösteren belge,
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü,
 • Banka mektubu,

Bu belgeler haricinde yetkili kişiler vize başvurusunda bulunan Amerika dil kursu öğrencilerinden ek belgeler de isteyebilmektedir. Öğrenciler ek belge istenmesi durumunda bu belgeleri en kısa sürede temin ederek yurtdışı eğitim danışmanlarımıza iletmelidir.

Amerika’da Dil Okulları ile Dil Öğrenin!

Amerika’da hangi dil okuluna gideceksiniz? Bu konuda seçim yaparken tereddüt yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yurt dışını bilen ve sizin için fayda sağlayacak dil okullarını tanıyan uzman bir ekiple çalışıyoruz. Akademiead olarak size en iyi dil okulunu bulmanızda yardımcı oluruz. Dil seviyenize uygun bir eğitim almanız için deneme sınavına girip konuşmanızı ilerletmek üzere kaç kur eğitim alacağınızı birlikte belirleyebiliriz. Bilgi almak için şimdi arayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir