Neden Amerika’da Eğitim?
Neden Amerika’da Eğitim?

Hayaliniz yurt dışında okumak ve kariyerinize altın bir basamak eklemek mi? O halde Neden Amerika’da Eğitim, sorusunu bir kenara koyalım. Amerika’da eğitim almak, size hem iş hem de okul hayatı açısından önemli bir deneyim kazandırır.

Neden Amerika’da Eğitim?

Kalite: Amerika Birleşik Devleti kolejleri ,tesislerinin, eğitim kadrolarının ve kaynaklarının kalitesiyle dünya çapında üne sahiptir. Akreditasyon sistemleri kurumların bu standartları korumasını sağlar. Teknolojinin gelişimini en önde takip etmeleri, bu kolejlerin kalite standartlarını yukarı çeker.

Seçenek: 4600’den fazla sayıda olan akredite eğitim kurumları, öğrencilere birbirinden bağımsız birçok alandan gelişmiş eğitim alma şansı, sosyal çevreler ve sonsuz akademik programlar sunar.

Çeşitlilik: Amerika’da yüksek eğitimin en önemli özelliği ve gücü çeşitliliğinde saklıdır. Dünyanın hiçbir yerinde öğrencilere Amerika’da olduğu kadar eğitim alanı ve yaklaşım seçimi konusunda özgür bir ortam sağlanamaz.

Değer: Eğitim ücretlerinin ve yaşama giderlerinin çok geniş bir yelpazeye dağılması ve üniversitelerden biraz mali yardım alınması Amerika Birleşik Devletleri’nde okumayı sizden önceki binlerce uluslararası öğrenci için mümkün kılmıştır.

Esneklik: Amerikan üniversitelerinin ve kolejlerinin en belirgin özelliklerinden biri bir kolej veya üniversitede ders seçimindeki esnekliktir. Ancak bundan da önemli olan, öğrencilere sunulan bir kurumdan diğerine geçebilme seçeneğidir. Bir kurumda, yani genellikle bir community college (iki yıllık devlet kolejinde) bir derecenin ilk iki yılını tamamlayarak bir başkasına geçmek çok sık rastlanılan bir şeydir.

Amerika’da Eğitimin Avantajları

Amerika’da eğitimin avantajları:

 • Amerikan İngilizcesi öğrenmek
 • Eğitim kalitesi yüksek uluslararası geçerliliği bulunan kurumlardan birinde eğitim almak
 • Amerika’da yaşam tecrübesi edinmek
 • Kendi ayaklarınız üzerinde durarak ailenizden uzakta yaşamayı öğrenmek
 • Ülke değiştirmek isterseniz nasıl bir hayatınız olacağına dair fikir sahibi olmak

Amerika’da Eğitim Alıp Burada İş Bulabilir miyim?

Amerika’da eğitim aldıktan sonra kendi bölümünüzle alakalı iş bulmanız daha kolay olabilir. Farklı işler yaparak da hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Amerika’da eğitim almanın en güzel yanlarından biri de burada kendinize olan güveninizin daha da gelişmesidir. Böylece iş bulma konusunda da fırsatlarınız çoğalabilir.

Amerika’da Eğitimin YÖK Denkliği Var mı?

Amerika’da eğitim aldığınız üniversiteler size YÖK denkliği ve uluslararası geçerliliği olan mezuniyet belgeleri verirler. Eğitim sürecini tamamladıktan sonra herhangi bir ülkede akademik kariyerinize devam edebilir, iş bulabilirsiniz.

Amerika’da Eğitim Süresi Ne Kadar?

Üniversite eğitim süresi Amerika’da lisans için 4 yıldır. Yüksek lisans için ise bu süre 2 yıldır. Belki bir dönem de hazırlık almanız gerekebilir. Bu durumda süreye yarıyıl daha ekleyebilirsiniz.

Amerika’da Eğitim İçin Dil Okuluna Gitmeli miyim?

Amerika’da eğitim almadan önce dil okuluna gitmeniz sizin için daha iyi olur. Çünkü dile çok hâkim değilseniz, dersleri anlamakta zorlanabilirsiniz. Bu da başarısız bir okul dönemi geçirmeniz anlamına gelir. Her şeyi doğru bir şekilde yapmak ve okulunuzu başarıyla bitirmek için yaşayacağınız yere yakın bir dil okulu tercih edebilirsiniz.

Amerika’da Eğitim Almak İstiyorum Nerede Kalabilirim?

Amerika’da üniversite eğitimi alacaksanız, öğrenciler için özel yurtlar ve apartlar bulunur. Bu yurtlara henüz ülkenizden yurt dışına gitmeden önce kaydınızı yaptırıp paranızı yatırabilirsiniz. Böylece okula ve yurda kaydınızı henüz ülkenizdeyken rahatlıkla yaptırırsınız. Gittiğinizde de rahat bir şekilde kalacağınız yere yerleşirsiniz. Akademiad sizin için konaklama, eğitim, iş bulma ve dil okulu konularında bütün süreç boyunca destek olur.

Amerika Öğrenci Vizesi Başvuru Süreci

Amerika’da eğitim almak istiyorsanız Amerika öğrenci vizesi başvuru sürecinizde talep edilen evrakları zamanında hazırlamanız gerekmektedir. Bu sizler için gecikme ve zaman kaybının önüne geçecektir.

Amerika Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

 • Eğitiminiz süresince geçerli olacak pasaportunuz
 • Mali durum belgesi
 • Evli iseniz aile belgeniz
 • Eğitim sertifika & belgeleri
 • Diploma & öğrenci belgesi
 • Vize başvuru ücreti
 • Arka fonu beyaz biyometrik vesikalık
 • Öğrenci kabul belgesi
 • Bankadan edineceğiniz hesap cüzdanı ile son 3 aylık hareketi gösteren hesap dökümü

Amerika'da Eğitim

Bu yazımızda Neden Amerika'da eğitim almanıza değindik. Umuyoruz aradığınız sorulara cevap bulmakta yardımcı olmuşuzdur. Diğer sorularınız ve danışmak istediğiniz konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir