Küba Vizesi – Nasıl Alınır & Ücreti Ne Kadar?
Küba Vizesi – Nasıl Alınır & Ücreti Ne Kadar?

Merhabalar! Küba Vizesi - Nasıl Alınır & Ücreti Ne Kadar? sayfamıza hoşgeldiniz.[box type="shadow" align="" class="" width=""]Telefon: 0545 571 75 71  E-mail: info@kocakvize.com[/box]

Küba Vizesi Nedir?

Küba seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kişilerin, seyahatleri öncesi Küba Konsolosluğu tarafından onaylanan Küba vizesini almaları gerekmektedir. T.C. vatandaşları, Türkiye Küba temsilciliği olan Küba Büyükelçiliği Ankara vize bölümüne veya Küba vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilciliklere gelerek Küba vizesi başvurularında bulunabilirler. Küba vize işlemlerinde kullanılacak pasaportların geçerlilik süresi bu ülkeye olan seyahat tarihinizden sonra en az 6 ay olmalıdır. T.C. vatandaşı kişilerin Küba seyahatleri öncesi Küba vize işlemlerine yenilenmiş bir pasaportla başlamış olmaları her zaman yarar sağlayacaktır.

Küba vizesi tek girişli bir vizedir. 6 aylık sürede 30 gün kalış hakkı verdiğinden dolayı, ülkeye giriş yapıp ayrıldıktan sonra geçerliliğini yitirir. Küba’ya birden seyahat edecek yolcuların giriş yapmak istedikleri sayı kadar Küba vizesi almaları icap etmektedir.

Küba vizesi veya turist kartı 2 kâğıt parçadan oluşmaktadır. Küba’ya girişlerde ve çıkışlarda giriş-çıkış damgaları bu 2 parçalı kâğıda vurmaktadır. Çıkış damgası vurulmuş bir vize ile yeniden Küba’ya giriş yapmak mümkün değildir.

Küba Turist Vizesi Nedir?

Küba Turist Vizesi veya Küba Turist Kartı, Küba’ya turistik amaçlı gideceklerin alması gereken izin belgesidir. Bu belge, vize sahibine Küba’ya tek girişli 30 gün kalma hakkı verir. Bu 30 güne ek olarak bir 30 gün daha uzatabilme hakkı bulunuyor.

Küba Vize İstiyor Mu?

Umumi (bordo) pasaport sahibi Türkiye Vatandaşları, Küba’ya girebilmek için mutlaka Küba vizesi almak durumundalar.Diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise 180 gün içerinde 90 günü geçmemek şartıyla Küba’ya vizesiz gidebiliyor.

T.C. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri Türk vatandaşları Küba’ya vize almadan giriş yapabilmektedirler.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Küba’ya seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir. Küba vize başvurusu online olarak Türkiye'nin her yerinden yapabilmektedir. Küba vizesi başvuru işlemlerinde Türkiye çapında bölge ayırımı yapılmamaktadır.

Küba vizesi başvuruları online yapılmaktadır. Vize başvuru formu, renkli olarak taranmış pasaport, gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu ile birlikte Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne veya konsolosluk tarafından yetki verilmiş acentelere, vize merkezlerine başvuru yapılabilmektedir.

Küba vizesi başvuru süreci, Birleşik Krallık vizesi ve Schengen vizesi gibi meşakatli prosedürlere sahip vize türlerine göre oldukça kolay bir süreç. Küba vizesi pasaportun sayfalarına basılan bir vize değil, daha çok imzalı bir ülkeye giriş izni kağıdı ve bir gün içinde düzenlenebiliyor. Bir Schengen Vizesi ya da İngiltere vizesi gibi evrak toplamanız gerekmiyor. Pasaportunuz, uçak bileti, vize ücreti ve fotografınızla (hatta bazı yerler onu da istemiyor) başvurabiliyorsunuz. Küba vizesine 3 farklı şekilde başvurabilirsiniz:

 1. Ankara’daki Küba Büyükelçiliği’ne bireysel başvurmak,
 2. Yetkili turizm acentaları aracılığı ile başvurmak,
 3. İnternet üzerinden turist kartı almak.

Küba vizesine ister bireysel olarak Ankara’daki Küba Konsolosluğu’na, ister anlaşmalı turizm acentaları aracılığıyla, isterseniz de internetten başvuruyor olun yapmanız süreç şu şekilde ilerliyor:

– Yurtdışına çıkış tarihinden sonra bile en az 6 ay geçerliliği olan ve veriliş tarihi 10 yıldan eski olmayan pasaport aslı, pasaport fotokopisi, Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu ve seyahat sürenizi kapsayan zorunlu seyahat sigortası, 2 adet biyometrik fotoğraftan (her acenta talep etmiyor, pasaport resminizi scan edebiliyorlar) oluşan gerekli belgeleri hazırlamak.

– Küba Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben vize talep dilekçesi yazmak ve başvuru formunu doldurmak, (eğer bir turizm acentası üzerinden başvuru yapıyorsanız bu kısmı sizin yerinize onlar halledecektir.

– Acentadan acentaya değişebilen fiyatlarla konsolosluk hizmet bedelini ödemek.

– Bir gün ile birkaç saat içinde değişebilen süre zarfı içinde Küba vizenizi teslim almak.

Küba Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

[box type="note" align="" class="" width=""]

[/box]

Küba Vize Ücretleri Ne kadar?

Küba vizesi ücretleri de acentalardan acentalara değişiklik gösteriyor. Fakat Ankara’daki Küba Büyükelçiliği’nin belirlediği Küba turist vizesi ücreti 195,00 TL. Büyükelçilik ücretin sadece ve sadece banka hesabına yatırılmasını bekliyor.

Fakat ben Ankara’ya gitmek veya posta yollamakla uğraşmayayım diyorsanız üzerine biraz daha fazla hizmet bedeli koyarak bulunduğunuz şehirdeki Küba Büyükelçiliği ile akredite turizm acentaları aracılığı ile başvuru yapmayı tercih edebilirsiniz.

Vize işlemleriniz şahsen başvurularda 1 (bir) saat içerisinde tamamlanır. Kargoyla başvurularda ise vizeniz belirttiğiniz adrese teslim edilmek üzere aynı gün kargoya verilir.Vizenizi kargo yoluyla teslim almak istiyorsanız, teslimat 3 iş günü içinde yapılacaktır. Kargo şirketi verdiğiniz adreste vizeyi teslim edecek herhangi birini bulamadığında, kargonuzu kargo şirketinin ilgili şubesinden teslim almanız gerekecektir. Kargo hizmetlerinde meydana gelebilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu değildir.

Küba Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Küba turist vizesi, vize sahiplerine tek girişlik 30 gün boyunca Küba’da kalma hakkı verir. Bu süre sadece bir kereye mahsus olmak üzere Küba’daki göçmenlik bürosundan 30 gün daha uzatılabilir.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizesi 1 gün içinde hatta birkaç saat içinde sonuçlanabilen bir vize türü. Çok ender de olsa büyükelçilik ekstra belge veya mülakat talebinde bulunabiliyormuş ama şu ana kadar başına böyle bir durum gelene şahsen rastlamadık.

Yine eklememiz gerekir ki; bizim başımıza vize kağıdının yoğunluk nedeniyle başvuru yaptığımız acentada tükenmiş olması şansızlığı geldi. Uçuşumuz vize başvurusu yaptığımız günün ertesi gününeydi. İstanbul’daki hiçbir acentada kalmamış olabileceğini öğrendiğimizde dünya başımıza yıkıldı. İstanbul’da kalmadığında Ankara’daki konsolosluktan yolluyorlar ve varması birkaç gün alabiliyor. Daha sonra konu çözüldü ama yine de siz benim başıma gelmez demeyin, yolculuğunuzdan en az 4 gün önce vize işini halletmeye bakın.

Küba Vizesi Başvuru Formu

Küba vizesi başvuru formu Küba Büyükelçiliği tarafından oluşturulmuş, Küba’ya seyahat edecek kişilerin kimlik bilgilerini ve seyahat amaçlarını belirlemek amacıyla kullanılan bir formdur. Pasaportta yer alan bilgiler Küba vize başvuru formunda öncelikli olarak dikkate alındığından kimlik ve pasaport bilgilerinin çelişmesi halinde Küba vizesi başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir. Evlilikten dolayı soyadı değişikliği gibi kimlik bilgilerinde farklılık yaratan durumlara dikkat etmek ve güncel bir pasaportla başvuru yapılması gerekir. 

Küba vize başvuru formunu doldururken gerçeği yansıtmayan bilgilerin ibraz edilmesi halinde cezai yaptırımlar uygulanabileceği ve Küba vizesinin onaylanmasını etkileyeceği göz önünde tutulmalıdır. Küba vizesi online başvuru formu doldurularak başvuru hemen yapılabilmektedir. Küba vizesi başvuru formunda belirtilen adrese gönderilmektedir.

Ankara Küba Büyükelçiliğinden Vize Alcakların Dikkatine

Büyükelçilik’ten almak daha meşakatli ve daha pahalıya maloluyor. Bu yüzden bizce en kolay en hızlı ve en ekonomik yol Küba Kültür gibi akredite acentalar aracılığı ile başvuru yapmak.

 • Pasaport
 • 1 fotograf
 • Form (bilgisayarda veya büyük harflerle doldurulacak)
 • Çalıştığı yerden yazı
 • Uçak rezervasyonu
 • Seyahat Sağlık Pigorta Poliçesi’nin fotokopisi
 • Vize ücreti (195 TL) dekontu
 • Türk pasaportu hamili olmayanlar, en az 6 aylık ikamet teskeresi ibraz etmelidir. Türk Kimliği olanlar, kimliğinin fotokopisini eklemelidirler.

Küba Büyükelçiliği

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Çankaya Mahallesi, Pak Sokak. No:1 D:28, 06540 Çankaya/Ankara Tel: (90-312) 4428970-4428971 E-Mail:  conscuba@embacubatr.netWeb Sitesi için tıklayın. Konum için tıklayın.

Küba Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Küba Büyükelçiliği çalışma saatleri Pazartesi – Cuma: 09.00-14.00. Konsolosluk Küba ve Türkiye’nin resmi tatillerinde kapalı.

Küba Ankara Büyükelçiliği Banka Hesabı

Vize ücretinin yatırılacağı banka :T.İş Bankası, Çankaya Şubesi, Küba Büyükelçiliği hesabı Iban No: TR340006400000142380815265

Küba Bayramları

Küba Büyükelçiliği ve Küba Kültür belirli günler ve haftalarda kapalı olacağından vize başvurusu yaparken aşağıdaki tarihlere denk getirmemeye dikkat etmelisiniz.

1 – 2 Ocak:  Küba Milli Günü (Küba Devrimi’nin Yıldönümü)
1 Mayıs: İşçi Bayramı
25-27 Temmuz: Ulusal Direniş Günü
10 Ekim: Bağımsızlık Günü
25 Aralık: Noel
31 Aralık: Yeni Yıl

Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar

ABD Üzerinden Küba’ya Nasıl Gidebilirim?

Küba seyahatlerini ABD üzerinden direk uçuşla gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının Küba vizelerini ABD’deki Türk Büyükelçiliği veya Türkiye’deki Küba Büyükelçiliği’nin bilgisini vereceği Amerikan seyahat acentalarından alması gerekiyor. Aksi takdirde Türkiye’den alınan Küba vizesi ile ABD üzerinden Küba’ya giriş yapamıyorsunuz.

Küba’ya Amerika’dan gidecek olanlara önemli duyuru!

Amerika seyahatinden sonra Küba’ya seyahat etmeyi planlayan yolcuların Küba Turist kartlarını Küba’nın Amerika’daki dış temsilciliklerinden almaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin Küba ile ilişkilerine bağlı olarak vize uygulamasında böyle bir prosedür uygulanmaktadır. Amerika’dan Küba’ya yapılan seyahatlerde ayrıca bazı havayolu şirketlerinden de Küba vizesi alınabilmektedir. Ancak Amerika kıtasındaki diğer ülkelerden Küba’ya yapılan seyahatlerde Küba Turist Kartı ve Vizesi geçerli kabul edilmektedir.

Küba’ya Tek Bir Küba Vizesi İle Birden Fazla Giriş Çıkış Yapabilir Miyim?

Hayır. Tek bir turist vizesi ile sadece bir kez Küba’ya giriş çıkış yapabilirsiniz. Eğer birden fazla giriş yapacaksanız tekrardan turist vizesine başvurmanız ve yeniden ödeme yapmanız gerekiyor.

Küba Vizesi Kaç Gün Geçerli

Küba turist vizesi, vize sahiplerine tek girişlik 30 gün boyunca Küba’da kalma hakkı verir. Bu süre sadece bir kereye mahsus olmak üzere Küba’daki göçmenlik bürosundan 30 gün daha uzatılabilir.

Küba’ya Giderken Alınması Gerekenler

 • Pasaport
 • Sarı Humma Aşı Kartı (Burkina Faso’ya giderken sarı humma aşısı olunması gerekmektedir)
 • Gidiş-Dönüş Uçak bileti rezervasyon
 • Otel rezervasyon
 • Hava durumuna göre hazırlanmış giysiler
 • Firma tanıtım belgeleri
 • Fotoğraf makinesi
 • Kimlik kartı, ehliyet
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Bavulunuzun ağırlığı 32 kg geçmesin
 • Kartvizit katalog vb.
 • İlaçlarınız
 • Elektronik aletler(şarj kablosu, usb bellek, power bank, laptop vb. )

Adım Adım Küba Vize Başvuru

Küba Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçiniz

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Küba vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırınız

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Küba vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Vize Başvurusu Yapıyoruz

Siz gelmeden Küba vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Küba Vizesi - Nasıl Alınır & Ücreti Ne Kadar? sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

vize iletsim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir