Vize İşlem Süresi
Vize İşlem Süresi
Merhabalar! Vize İşlem Süresi Sayfamıza Hoşgeldiniz. Vize İşlem Süresi ile ilgili tüm detayları sizin için yazdık. [box type="shadow" align="" class="" width=""] Bize Hizmetleri ilgili Bizden her türlü bilgi alabilirsiniz TELEFON : 0545 571 7 571   E-mail: info@kocakvize.com [/box]

Vize İşlem Süresi

Vize işlem süresi, Vize almak için gerekli başvurunun yapılmasından sonra vize evraklarının işleme konulmasından ve sonlandırılmasına kadar olan süreye Vize işlem süresi denmektedir.

Vize İşlem Süresi (Vize Kaç Günde Çıkar? Vize Kaç Günde Sonuçlanır?

Elçiliklerin veya vize ofislerin çalışma saatleri, milli ve dini bayramlarının tatil günlerine göre değişmektedir.
  • İDATA vize işlem süresi (Almanya, İtalya Vize Schengen Vize Başvuruları)
  • Vfs Global Vize İşlem Süresi (Fransa, Belçika, Hollanda, İsveç, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturalya, Slovenya, Polonya, Estonya, Norveç, Finlandiya, Malta, Yunanistan, Lüksemburg, Litvanya, Letonya, Ukrayna, Rusya)
  • As Visa Solutions Vize İşlem Süresi (Macaristan, Portekiz, Norveç ve Slovenya Schengen Vize Başvuruları)
  • TLS Contact Vize İşlem Süresi (İngiltere Vize işlem süresi)
  • Afrika Ülkeleri Vize İşlem süresi

İDATA (Almanya, İtalya Vize) Schengen Vize Başvuruları İşlem Süresi.

Uygun bulunan basvuru, yapıldığı tarihten itibaren 15 takvim günü içinde karara bağlanır. Özellikle basvurunun ayrıntılı bir tahkikat gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, azami 30 takvim gününe kadar uzatılabilir. İstisnai olarak, özel bazı durumlarda ek bir takım belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre azami 60 takvim gününe çıkabilir. Eksiksiz ibraz edilen vize başvuruları için başvuru evrakı iDATA aracılığı ile dış temsilciliklerin vize bölümüne teslim edilmesini takiben 15 gün içerisinde karar verilmektedir. İşlem süresi ve başvuru kararı yalnızca Elçilik/Konsolosuklara aittir. Özellikle Türkiye ve Almanya resmi tatil günleri öncesinde dış temsilciliklerin vize departmanında yoğunluk sebebiyle işlem süreleri uzayabilmektedir. Mümkün olduğunca erken başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz. Not: 15 günü aşan başvuru sorgulamaları sadece ilgili Elçilik/Konsolosluklara şahsen yazılı olarak kabul edilmektedir. Başvurunuzu sorgulamadan önce Elçilik/Konsoloslukların ek evrak bildirimi olup olmadığını e-mail adresinizden kontrol etmenizi hatırlatmak isteriz.

VFS GLOBAL Vize Başvuruları İşlem Süresi (Fransa, Belçika, Hollanda, İsveç, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturalya, Slovenya, Polonya, Estonya, Norveç, Finlandiya, Malta, Yunanistan, Lüksemburg, Litvanya, Letonya, Ukrayna, Rusya) Schengen Vize Başvurusu İşlem Süresi

Uygun bulunan başvuru, yapıldığı tarihten itibaren 15 takvim günü içinde karara bağlanır. Özellikle başvurunun ayrıntılı bir tahkikat gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, azami 30 takvim gününe kadar uzatılabilir. İstisnai olarak, özel bazı durumlarda ek bir takım belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre azami 60 takvim gününe çıkabilir.

Çad Vizesi İşlem Süresi

As Visa Solutions Vize İşlem Süresi (Macaristan, Portekiz, Norveç ve Slovenya Schengen Vize Başvuruları)

Uygun bulunan başvuru, yapıldığı tarihten itibaren 15 takvim günü içinde karara bağlanır. Özellikle başvurunun ayrıntılı bir tahkikat gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, azami 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.

TLS Contact Vize İşlem Süresi (İngiltere Vize işlem süresi)

Eksiksiz ibraz edilen vize başvuruları için başvuru evrakı Tls Contact aracılığı ile dış temsilciliklerin vize bölümüne teslim edilmesini takiben 15 gün içerisinde karar verilmektedir.

AFRİKA Ülkeleri Vize Başvuru İşlem Süresi

Elçiliklere göre değişmekte olup 2-10 takvim iş günüdür. Bazı Elçiliklerde Ekspres vize özellikleri olduğu için işlem süresi 2 takvim günüdür.
[box type="download" align="" class="" width=""]

Başvuru Takip

İDATA Vize Başvuru Takip için tıklayınız VFS Global Vize Başvuru Takip için tıklayınız As Visa Solutions Vize Başvuru Takip için tıklayınız
Tüm vizeler için tıklayınız Vize İşlem Süresi sayfamızı ziyaret ettiğiniz içi teşekkür ederim
[/box]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir