Vize Randevu
Vize Randevu
Merhabalar! Vize Randevu sayfamıza Hoşgeldiniz! Vize randevu ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Vize Randevu

Yurtdışına seyahat edecek vatandaşlarımızın gideceği ülkeye gitmeden önce vize alması gerekir. Vize alabilmek için de vize randevusu alması gerekmektedir.  Vize randevuları gideceğin ülkenin durumuna göre değişmektedir.

Vize Randevu Nasıl Alınır?

Vize randevu nasıl alınır? gideceği ülkenin ilgili elçilik veya konsolosluğun web sitesi üzerinden, vize başvuru merkezlerinden yada aracı kurumlar üzerinden vize randevusu alabilirler.

Vize Randevusu Nereden Alınır?

 • Büyükelçiliklerden
 • Konsolosluklardan
 • Dış temsilciliklerden
 • Vize başvuru merkezlerinden
 • Vize Acentaları üzerinden

Schengen Vize, Schengen vizesi

Schengen  Nedir?

Schengen, Avrupa ülkelerinin çoğunu kapsayan AB pasaportsuz seyahat bölgesini ifade eder. Dünyadaki en büyük serbest seyahat bölgesidir.

Schengen Vizesi nedir?

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi’ne üye devletlerden herhangi birine seyahat edenlerin seyahat başına turizm veya iş amaçlı 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli bir vizedir. Schengen vizesi Avrupa için en yaygın vizedir. Vize sahiplerinin herhangi bir Schengen Bölgesi dahilinde serbestçe seyahat etmesine ve Schengen üyesi ülkelerden herhangi birinden dönüş yapmasına izin verir. Schengen Bölgesi içinde gümrük kontrolleri yoktur. Ancak, Schengen üyesi ülkelerden birinde 90 günden fazla süre boyunca okumayı, çalışmayı veya yaşamayı planlıyorsanız Schengen Vizesi yerine bu Avrupa ülkesinin ulusal vizesine başvurmanız gerekir.

Schengen Ülkeleri

Schengen Bölgesine Üye Ülkeler:

Schengen Bölgesine Üye Ülkeler
 • Belçika
 • Avusturya
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Hollanda
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Lihtenştayn
Yukarıdaki listede gördüğünüz gibi, Schengen Bölgesinde 22 (yirmi iki) tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 (dört) tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Sözleşmesi ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 (yirmi altı) üye ülke bulunmaktadır. Şu 3 (üç) Avrupa ülkesi Schengen Bölgesinin ortak üyeleridir ancak Avrupa Birliğine üye değildirler: İzlanda, Norveç ve İsviçre. Şu 3 (üç) bölge Avrupa kıtasının dışında yer almalarına rağmen Avrupa Birliğinin özel üyeleri ve Schengen Bölgesinin parçasıdır: Azorlar, Madeira ve Kanarya Adaları. Öte yandan, şu 3 (üç) ülke sınırlarını açmışlardır ancak Schengen Bölgesine üye değildirler: Monako, San Marino ve Vatikan. Henüz Schengen Bölgesine katılmamış olan 5 (beş) Avrupa Birliği üyesi daha bulunmaktadır: hala dışarıda kalmayı tercih eden İrlanda ve yakında katılmaları istenen ve katılmayı amaçlayan Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Kıbrıs. Schengen Bölgesinin dış sınırları, %80’i sudan ve %20’si karadan oluşup 50.000 km uzunluğunda bir aralığa ulaşmaktadır.

Almanya Vize Randevu

Almanya vize randevuları İDATA üzerinden alınmaktadır. Almanya gidecek vatandaşların İdata vize ofislerinden müracaat ederek vize randevularını almaları gerekmektedir.

İDATA

Türkiye'de Almanya ve İtalya vize başvurusu için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluştur.
Almanyanın Vize Başvuru merkezidir. Almanya'ya gideceklerin vize için müracaat ettikleri yerdir. Bütün vize işlmleri burada yapılmaktadır. [box type="shadow" align="" class="" width=""] Almanya'nın Türkiye 'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye 'den Almanya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebileceklerdir. Vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir. Hemen randevunuzu alın, Öncelik sizin olsun! [/box]

İdata Randevu

İdata Randevu Sorgulama

Almanya ya seyahat ermek için schengen vize randevularınızı schengen.idata.com.tr adresini ziyaret ederek oluşturabilirsiniz.
ALMANYA SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!
 • Almanya'nın Türkiye 'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda, Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türkiye 'den Almanya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebilecekleri belirtilmiştir.
 • Vize başvurusu için ise aşı ilgili bir şart olmadığından, seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.
Hemen randevunuzu alın!
[button color="red" size="small" link="https://schengen.idata.com.tr/tr/appointment-form" icon="" target="false" nofollow="false"]RANDEVU AL[/button]
İTALYA SCHENGEN VİZE BAŞVURULARINDA ÖNCELİĞİNİZ VAR!
 • Covid-19 kısıtlamaları sonrasında, öncelikli vize başvurusu için hemen resmi sıra numaranızı alın.Konsolosluklar tekrardan vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yapmış olduğunuz online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir.
 • Başvuru sıra numaranızın önlerde yer alması, vize başvurusunu öncelikli olarak yapabilmenizi ve Covid-19 sınırlandırmaları süresince oluşan başvuru yığılmasını beklemek zorunda kalmadan öne geçmenizi sağlar.
Öncelik sizin olsun!
[button color="red" size="small" link="https://schengen.idata.com.tr/tr/appointment-form" icon="" target="false" nofollow="false"]RANDEVU AL[/button]
İtalya'ya seyahat ermek için schengen vize randevularınızı schengen.idata.com.tr adresini ziyaret ederek oluşturabilirsiniz.

İDATA İletişim

Ankara


iDATA Ankara ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks 0 850 460 1296

Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Atatürk Bulvarı Ata Ap. No: 231/A Çankaya - Ankara

Başvuru SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30 (28 Ocak, 31 Ocak ve 01 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara Konsolosluğu'nun kapalı olması sebebiyle , Ankara ofisimiz de kapalı olacaktır)

Pasaport Dağıtım SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30 (28 Ocak, 31 Ocak ve 01 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara Konsolosluğu'nun kapalı olması sebebiyle , Ankara ofisimiz de kapalı olacaktır)

Haritayı GösterHarita

İstanbul Avrupa (Gayrettepe)


iDATA İstanbul Avrupa (Gayrettepe) ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 212 224 35 25

AdresEsentepe Mh. Büyükdere Cd. No: 127 Astoria Kuleleri Astoria AVM B2 Katı, Esentepe / Şişli

Başvuru SaatleriAlmanya: Hatfa içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-18:00 İtalya: Hatfa içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-18:00

Pasaport Dağıtım SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-18:00

Haritayı GösterHarita

İstanbul Asya (Altunizade)


iDATA İstanbul Asya (Altunizade) ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1292

AdresAltunizade Mah. Kısıklı Cad. Shibuya Sok. Sarkuysan - AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No'lu Ofis Üsküdar/İstanbul

Başvuru SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım SaatleriHafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı GösterHarita

Bursa


iDATA Bursa ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1294

AdresMuradiye Mah. Çekirge Cad. No: 31/A Sevilen Apt. Osmangazi - Bursa

Başvuru SaatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım SaatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı GösterHarita

Trabzon

iDATA Trabzon ofisimizden Almanya ve İtalya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1290

Adresİ:nönü Mah. Yavuz Selim Bulvarı Öztürkler Apt. No: 365A Ortahisar / Trabzon ( Fatih Devlet Hastahanesi Üstü, Tanjant Yolu Üzeri )

Başvuru Saatleri:Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım SaatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

İzmir


iDATA İzmir ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1293

Adres: Şair Eşref Bulvarı No:21 Giriş:1 Zemin Kat - Konak / İzmir

Başvuru Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

İdata Müşteri Hizmetleri

İdata Çağrı Merkezi

Yurt dışından yapacağınız aramalarda +90 212 970 8493 no'lu Çağrı Merkezi hattımızı arayabilirsiniz. Telefon 0850 460 VIZE (0 850 460 8493) Çalışma Saatleri Hafta içi her gün: 08:30-13:00 / 13:30- 17:30
Gaziantep

iDATA Gaziantep ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks0 850 460 1297

Adres:Budak Mahallesi 10031 Nolu Sk. Yasem İş Merkezi NO: 42 C / 0 Şehitkamil / Gaziantep

Başvuru Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

Antalya

iDATA Antalya ofisimizden Almanya vize başvurusunda bulunabilmeniz için iDATA web sayfamızdan randevu almanız gerekmektedir. Ofisimiz de sizler için mevcut olan ek hizmetlerimiz, biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemleridir. Ek hizmet ücretleri ve daha detaylı bilgi için Ek Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Faks:0 850 460 1295

Adres:Çağlayan Mah. 2053. Sok. No: 28 Ateşoğulları Apt. D: 1 Lara/Muratpaşa - Antalya

Başvuru Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:Hafta içi her gün; 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Haritayı Göster Harita

İDATA Başvuru Takip

Almanya

Pasaport ve barkod numaranız başvuru kaydı sonrasında size verilmiş olan pasaport teslim fişi üzerinde yer almaktadır. Uyarı: 90 günden uzun süredir bekleyen pasaportlar 15 Ekim 2020 tarihinden itibaren ilgili Elçilik/Konsolosluklara teslim edilecektir. [button color="red" size="small" link="https://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de" icon="" target="false" nofollow="false"]BAŞVURU TAKİP SORGULAMA[/button] https://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de VFS GLOBAL  "Visa Facilitation Services Global" olarak da bilinen VFS Global, dünya çapında hükümetler ve diplomatik misyonlar için bir dış kaynak kullanımı ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Şirket, müşteri hükümetleri için vize ve pasaport verilmesiyle ilgili idari ve isteğe bağlı olmayan görevleri yönetir.

Vfs Global

Avrupa Ülkelerinde Schengen Vize Hizmetleri için resmi dış kaynak sağlayıcı ortağıdır. Vize İşlemlerinde Bazı Avrupa Ülke Büyükelçiliklerin resmi temsilcisidir. Vizeye Başvurmak isteyen, vize hakkında bilgi edinmek  ve vize başvurusu yapmak isteyenleri müracaat edecekleri yerdir.
schengen vizesi
schengen vize
vize randevu
vize
vizesi
idata randevu
konsolos
konsolosluklar
idata iletişim
ingiltere konsolosluğu
vize başvurusu
vize başvuru
israil konsolosluğu
vize sorgulama
vize fiyatları
vize ücretleri
vize ücretleri 2021
özbek konsolosluğu
vize randevu alma
e vize
vize merkezi
elektronik vize
schengen vize ücretleri
vize işlemleri
j1 vizesi
vfs global randevu
vize danışmanlık
schengen vizesi fiyat
schengen vize başvurusu
schengen vizesi fiyatları
f1 vizesi
aile birleşimi vizesi
ingiliz konsolosluğu
f1 vize
aile birleşim vizesi
macaristan konsolosluğu
öğrenci vizesi
vize fiyatları 2021
e devletten vize sorgulama
idata randevu sorgulama
kazakistan konsolosluğu
turist vizesi
ab vizesi
h2b vizesi
idata randevu düzenleme
irlanda konsolosluğu
e2 vizesi
vize başvuru merkezi
vize başvuru sorgulama
idata başvuru sorgulama
çek konsolosluğu
h1b vizesi
ab vize serbestisi
2021 vize fiyatları
idata müşteri hizmetleri
idata vize
vfs randevu
ingiltere pasaportu
konsolosluk randevu
pasaport vize ücretleri
2021 vize ücretleri
vize danışmanlık şirketleri
yeni zelanda vize
kozmoz vize
konsolosluk randevu alma
şangay vizesi
vize çeşitleri
vize almak
schengen bölgesi
vizesiz
vize türleri
pasaport vize ücretleri 2021
çek cumhuriyeti konsolosluğu
göçmen vizesi
eagvs
vfs global randevu alma
idata sorgulama
yeşil pasaport vize
idata vize sorgulama
tier 2 vizesi
d tipi vize
idata ulusal vize
j1 vizesi son durum
vize sonucu sorgulama
türkpermit ceza hesaplama
online vize başvurusu
as vize
birleşik arap emirlikleri konsolosluğu
en kolay schengen vizesi veren ülke
vfs beyoğlu
iş arama vizesi
vfs global randevu alamıyorum
schengen vizesi açıldı mı
idata başvuru
vize ceza hesaplama
vizeler
çin aşısı olana ab vizesi yok
transit vize
vize almak için gerekenler
f1 vizesi ile çalışmak
estonya konsolosluğu
vize şirketleri
idata randevu değişikliği
pasaport vize sorgulama
e vize başvurusu
idata randevu alma
dışişleri bakanlığı vize
yurtdışı vize
vize danışmanlık ücretleri
birleşik arap emirlikleri vize
e randevu konsolosluk
vize ücretleri 2020
konsoloslukta evlenmek
mfa vize
tier 4 vizesi
sanatçı vizesi
nijerya konsolosluğu
e1 vizesi
vize pasaport ücretleri
b1 b2 vizesi
vize randevu sorgulama
k1 vizesi
bls vize
e2 yatırımcı vizesi
erasmus vizesi
birleşik krallık vizesi
pasaport vize
yurtdışı vize fiyatları
schengen vizesi fiyat 2021
idata online randevu
en kolay schengen vizesi veren ülke 2021
vize ingilizce
yurtdışı vize ücretleri
e konsolosluk
marmaravize
yeni mezun mühendis vizesi
c tipi vize
konsolosluğa iltica başvurusu
pasaport vize fiyatları
vize alma
konsolosluk iletişim
schengen vizesi 2021
ulusal vize
çin konsolosluğu iletişim
dijital vize
yatırımcı vizesi
schengen vizesi son durum
idata vize randevu
schengen vizesi ile iltica etmek
h1 vizesi
yeşil pasaport schengen
shenzhen vize
skilled worker vizesi
vize sorgulama vfs
work and travel vizesi
idata randevu erteleme
vize pasaport
d vizesi
davetiye ile vize almak kolay mı
ingiltere konsolosluğu iletişim
schengen vizesi almak
vfs global vize
schengen başvuru
macar konsolosluğu
idata ücretlendirme
vize ucreti
idata aile birleşimi
sevgili vizesi
vizeye başvururken istenebilecek şeyler
meşruhatlı vize
pasaport ve vize ücretleri
yeni zelanda çalışma vizesi
vizeler açıldı mı
vize sonucu öğrenme
pasaport vize işlemleri
vize yenileme
idata müşteri temsilcisi
partner vizesi
brs vize
vize fiyatı
l1 vizesi
eraytur
schengen turist vizesi
kosmos vize sorgulama
engellilere vize kolaylığı
vfs global italya randevu
hollanda konsolosluğu iletişim
ab vize son dakika
c1 vizesi
vize sorgulama e devlet
en iyi vize danışmanlık şirketi
yurtdışı vize işlemleri
b1 vizesi
vfs italya randevu
o1 vizesi
idata vize başvuru
taksim konsolosluk
yeşil pasaport vize gerekli mi
green card başvuru belgeleri
konsolosluk ücretleri
ecaa vizesi
özel meşruhatlı vize
online vize
vize uzatma
vize rejimi
tanzanya konsolosluğu
vizesiz ab
f1 öğrenci vizesi
ticari vize
schengen vizesi kaç yıllık
birleşik krallık konsolosluğu
çek cumhuriyeti başkonsolosluğu
işçi vizesi
pasaport çeşitleri 2021
zanzibar vize
deport ceza hesaplama
vize danışmanlık merkezi
vizesiz seyahat
dışişleri vize
konsolosluk işlemleri
pasaport vize ücretleri 2020
schengen vizesi veriliyor mü
tier 5 vizesi
çin aşısı olana ab vizesi
yeni mezun vizesi
sahte vize
mvv vizesi
h1b1 vizesi
en kolay schengen vizesi
schengen vizesi öğrenci fiyat
konsolosluk islemleri
aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi
istizanlı vize
dil okulu vizesi
yurtdışı vize sorgulama
çok girişli schengen vizesi
idata ulusal randevu
pasaport ve vize fiyatları
beyaz rusya vize
shanghai vizesi
schengen vizesi öğrenci
idata ulusal vize randevu
iş vizesi
idata ofisleri
schengen vizesi kaç günlük
arap konsolosluğu
e vize sorgulama
f1 vizesi kaç yıllık veriliyor
kanada vize merkezi
altın vize
taksim fransız konsolosluğu
pegasus vize
uzun süreli schengen vizesi
bls randevu
tur şirketi aracılığıyla vize almak
kazım kültür vize
vize hizmetleri
vize başvurusu kaç günde sonuçlanır
turist vizesi ile iltica etmek
e konsolosluk randevu
konsolosluk pasaport yenileme
evlilik vizesi
vize schengen
vize uzatma başvurusu
b2 vizesi
ulusal randevu idata
turist vizesini çalışma vizesine cevirmek
aile ziyareti vizesi
tier 1 vizesi
schengen öğrenci vizesi
senegal konsolosluğu
vize ve pasaport ücretleri
kapı vizesi 2021
vize ve pasaport fiyatları
5 yıllık schengen vizesi
vize için randevu
f2 vizesi
kapıda vize
e2 vizesi ile vatandaşlık
göçmen olmayan vize
serbest dolaşım vizesi
vize için gerekenler
f4 vizesi
şoför vizesi
schengen vizesi ile çalışmak
multi schengen vizesi
vize işlem merkezi
f1 vize başvurusu
isviçre konsolosluğu iletişim
turistik schengen vizesi
d tipi schengen vizesi
konsolosluk randevu sorgulama
ofii aile birleşimi
transit vize ile iltica etmek
kibrisa gitmek icin pasaport gereklimi
mikro vize
vize süresini 1 gün aşmak
vize fiyatları 2020
mz vize
2020 vize ücretleri
konsolosluk pasaport uzatma
randevu konsolosluk
pasaport yenileme konsolosluk
Vize randevusu sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Vize randevu almak için tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir