Green Card (Yeşil Kart) Başvuruları Başlıyor
Green Card (Yeşil Kart) Başvuruları Başlıyor
Amerika (ABD) Green Card ( Yeşil Kart) başvuruları başlıyor. Amerika'da yaşamın kapılarını açan Green Card başvuruları başlıyor.

Green Card (Yeşil Kart)

Kongre yetkisiyle yapılmakta olan Çeşitlilik Göçmen Vize Programı (DV), ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup her sene Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın (INA) 203 (c) maddesince belirlenmiş şartlara göre düzenlenmektedir. Yasa, ‘’çeşitlilik göçmenleri’’ olarak bilinen bir grup için çıkarılmış olup ABD’ye göçün az olduğu ülkelerde doğmuş olan kişiler için öngörülmüştür. DV programına kayıt olmak herhangi bir ücrete tabi değildir. Her sene düzenlenen DV programından, basit ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış yeterlilik şartlarına uyan kişiler yararlanabilmektedir.  DV programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele yapılan bir çekiliş neticesinde belirlenmektedir. Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının yüzde yedisini aşamaz.

Green Card Başvuruları Başlıyor

Green Card Başvuru Tarihleri

[box type="shadow" align="" class="" width=""]#GreenCard ile Amerika’da çalışma ve oturma hakkı kazanın. #DV2024 yeni dönem başvuru tarihleri 5 Ekim - 8 Kasım 2022.[/box]

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır

Başvurularınızı aşağıdaki web sayfasından yapabilirsiniz:

Green Card Başvuru

Aileniz ile birlikte Amerika'da yaşama ve çalışma fırsatını kaçırmayınız. Hayatınız değişebilir. 2022 Yılı (DV-2024) Green Card başvurunuzu geçerli bir şekilde yapıyoruz.

DS-260 Formu Doldurma

DS-260 Formu İngilizce olup oldukça fazla sayfası bulunan bir formdur. Kazandıktan sonraki ilk işlem bu formu aceleye getirmeden, hatasız şekilde, birlikte doldurup göndermek olacaktır.

Green Card Profesyonel Danışmanlık

Green Card başvuru şartları ve kazandıktan sonraki işlemler için ve diğer konularda uzman avukatlarla danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Green Card Sonuçları Sorgulama

Green Card çekiliş sonuçları Mayıs 2023'de belli olacak. Kazanıp kazanmadığınızı sadece resmi siteden öğrenebilirsiniz. Siz Bir “Kazanan” mısınız? Başvuru sahipleri başvurularının sonucunu http://www.dvlottery.state.gov sitesindeki “Katılımcı Durum Kontrolü” sayfasına elektronik başvurularını yaptıktan sonra kendilerine verilen onay numaralarını girerek öğreneceklerdir. Eğer kurayı kazanamadıysanız gelecek senelerde tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Green Card Başvuru Ücretleri

⚫️>> Bekar (1 KİŞİ) : 360 TL  ⚫️>> Boşanmış, dul  : 360 TL   ⚫️ >> Evli-1  : 450 TL  ⚫️ >> Evli-1 + çocuk  : 450 TL   ⚫️ >> Evli-2 (2 ayrı başvuru: 540 TL (Toplam) * İndirim veya pazarlık yapılmamaktadır. Ücretler herkes için geçerlidir. Sadece aynı evde oturan ve ayrı başvuru yapmak isteyen lise diploması sahibi çocuk için %50 indirim uygulanmaktadır.
TÜM AŞAMALARDA HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Green Card başvurusunda lise ve dengi okul mezunu iseniz herhangi bir iş tecrübesi aranmamaktadır. Eğer ki lise ve dengi okul mezunu değil iseniz 2 yıllık bir iş tecrübesine sahip olmanız ve bunu belgelemeniz gerekmektedir. Green Card basvurusu yapan her ülke vatandaşı eşit haklara sahiptir. Seçimler sonucunda yaklaşık olarak her yıl 55 Bin kişiye vatandaşlık hakkı tanınır. Sonuçlar resmi siteden kişiye özel belirlenen şifre ile açıklanır. Green Card için eksiksiz ve hatasız bir başvuru için danışman firmalarla çalışmanız çok önemlidir. Amerika (ABD) Green Card ( Yeşil Kart) başvuruları başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir